KONST / Litografier / Färglitografi 12455494
nr 1245 5494
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Flicka. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 89x63 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 april 2019
kl 18:11:46
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman